SÜTÜR KAPLAMA MALZEMELERİ

Günümüzde, üretilen sütüre benzer kimyasal özellikte kaplama malzemesi kullanılması tercih edilmektedir.  Bu bakış açısıyla, kaplama malzemesi seçiminde sütürün emilebilir veya emilemez oluşu büyük önem taşımaktadır. Poloksamer 188 ve kalsiyum stearat gibi malzemeler emilebilir sütür kaplaması olarak kullanılabilmektedir. Vaks, silikon, florokarbon gibi kaplama malzemeleri emilemeyen sütür kaplaması olarak kullanılabilmektedir.

Ameliyat sırasında sütürlerin kolayca görülebilmeleri için, sütürler boyanabilir. Bir boya malzemesinin veya kaplama maddesinin sütür üretiminde kullanılabilmesi için FDA ve EMA onaylı olması gerekmektedir. İzin verilen bazı boyalar şunlardır: bakkam ağacı özü, krom-kobalt-alüminyum oksit, ferrik amonyum sitrat, pirogalol, D&C Mavi No. 9, D&C Mavi No. 6, D&C Yeşil No. 5 ve D&C Yeşil No. 6.

Sütür iğneleri paslanmaz çelik veya karbon çeliğinden imal edilip nikel, silikon veya elektroliz ile kaplanabilmektedir. Ürün güvenliği için, ambalaj malzemesi, neme dayanıklı alüminyum folyo içermelidir.

Benzer Yazılar
5000+Ürün Çeşidi
42+Yıllık Deneyim
20+Yurt İçi Bayilik
30+Ülkede Dağıtım Ağı
Bizimle iş birliği yapmak ister misiniz?

Katsan A.Ş. 20'yi aşkın bayisiyle Türkiye’nin tüm illerine ve ilçelerine ulaşarak, gerek devlet kurumlarının gerekse özel kurumların çözüm ortaklığını yapmaktadır.